Święto Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych

2017-10-27

Październik - Różaniec

Różaniec jest modlitwą prostą, a jednocześnie kompletną pod każdym względem. Człowiek włącza się w nią ciałem i duszą, swoim głosem i dłońmi, swym umysłem i sercem. Wszystkie rodzaje modlitwy łączą się w nim i uzupełniają: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie. Rozważane tajemnice obejmują pełnię tajemnicy Chrystusa, wszystkie prawdy naszej wiary, jak: Trójca Święta, Wcielenie, Odkupienie. Papież Leon XIII (napisał on 8 encyklik o Różańcu) widział w Różańcu "skrót całej religii chrześcijańskiej" i "streszczenie całej Ewangelii".

2017-09-30

Wizytacja Pasterska 1.10.2017

W dniu 2017.10.01 odwiedzi z wizytacją naszą parafię Biskup Mieczysław Cisło.

2017-09-18

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15.08.2017

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: Święto obowiązkowe - Msze Święte jak w Niedziele

2017-08-13