Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Niedzielę Palmową obchodzimy na tydzień przed Wielkanocą. W tym roku Niedziela Palmowa wypada 25 marca. Tego dnia przynosimy do kościoła palmy, które zostają poświęcone.

Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich katolików. Święto to jest obchodzone na tydzien przed Wielkanocą i w tym roku wypada 25 marca. Niedziela Palmowa przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić. Później zanoszą je do domów i trzymają aż do kolejnych świąt. Istotne jest również to, że Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli najważniejszy moment w religii katolickiej, upamiętniający cierpienia Jezusa przed ukrzyżowaniem. Mimo tego, Niedziela Palmowa jest radosnym świętem i przypomina także o zmartwychwstaniu oraz zapowiedzi życia wiecznego. Wierni pragną to uczcić i wybierają jak najbardziej kolorowe, kojarzące się z radością, palmy. Wybór palmy zależy też od regionu. Na Kurpiach istnieje ciekawa tradycja robienia palemek z kwiatów i bibuły.

2018-03-18