VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r

1.Dziś Światowy Dzień Chorego, pomóżmy chorym i starszym dotrzeć do kościoła na mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych, na godz. 11.00

2.W środę 14.02 przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas 40 dniowej pokuty i naszego nawrócenia , msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Aby czas Wielkiego Postu był owocny, podejmijmy dobre postanowienia i umartwienia, uczynkami miłosierdzia chrześcijańskiego wspierajmy bliźnich, bierzmy udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wskazania postne: W Środę Popielcową obowiązuje powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych te osoby, które ukończyły 14 rok życia; post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 (te osoby mogą spożyć tylko 3 posiłki postne, w tym jeden do syta) Od Popielca w Kościele są obchodzone dni modlitwy o trzeźwość narodu, codziennie o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.

3.W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale w niedzielę o 10.45

4.Przez cały Wielki Post trwa archidiecezjalne dzieło „Jałmużna wielkopostna”, fundusz tego dzieła stanowić będą ofiary złożone na tacę po Drodze Krzyżowej. 5.Od przyszłej niedzieli po mszy św. o 16.00 będą spotkania przygotowujące narzeczonych do małżeństwa, zapraszamy młodych planujących ślub w tym roku.

6.Chora pani Anna Walczak i jej rodzina serdecznie dziękują za pomoc w sfinansowaniu leczenia przeszczepem komórek macierzystych, w minioną niedzielę zebrali w naszej parafii 2.563 zł, kiedy Anna zachorowała jej mąż wniósł sprawę o rozwód.

7.Na dzisiejszą niedzielę kościół sprzątały i of. 40 zł: Marzena Klijer, Alina Pędlewska , Aneta i Elżbieta Majewskie. Bóg zapłać!

8.Dziś po mszy św. o 16.00, na plebanii zebranie rady duszpasterskiej

9.Dziś zbiórka do puszek na pomoc parafiom i młodzieży na wschodzie.

10.Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby Lubelskiego Seminarium Duchownego

11.Na ostatnim spotkaniu rady parafialnej wybrano wiceprzewodniczącego rady - został Dariusz Pojęta i sekretarza – został Henryk Salasa (obydwu gratulujemy), każdorazowo przewodniczącym jest proboszcz parafii. Podjęto decyzję aby parking nie był budowany między cmentarzem a plebanią na działce parafialnej ale został zlokalizowany na polu odkupionym od rodziny Świstaków. Budową zajmie się już nowy proboszcz. Przeważyły argumenty o trudnym mijaniu na obecnej drodze i oddaleniu od kościoła. Rada została zapoznana z finansami parafii. Podjęto decyzję o ograniczeniu gołębiom do dachu kościoła poprzez założenie odpowiednich siatek i kolców. Dach przy kalenicy wymaga malowania, gołębie też spowodowały, że zamokła ściana przy wejściu na chór a w wieży jest wielki nieporządek.

12.Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych: +Stanisław Klimek 15R, +Agata Kurek 14R, +Walerian Sędłak 14R,+Władysława Kaczor 7R, +Rozalia Klimek 5R, +Mieczysław Kurek 3R, +Józef Burzak z Jabł. II l.67, pg był w piątek