Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Msze Święte 1-2.11.2018 godz.9,00 11.00 14,00 (Msza z procesją na Cmentarz)

2018-10-30

Różaniec jest modlitwą prostą, a jednocześnie kompletną pod każdym względem. Człowiek włącza się w nią ciałem i duszą, swoim głosem i dłońmi, swym umysłem i sercem. Wszystkie rodzaje modlitwy łączą się w nim i uzupełniają: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie. Rozważane tajemnice obejmują pełnię tajemnicy Chrystusa, wszystkie prawdy naszej wiary, jak: Trójca Święta, Wcielenie, Odkupienie. Papież Leon XIII (napisał on 8 encyklik o Różańcu) widział w Różańcu "skrót całej religii chrześcijańskiej" i "streszczenie całej Ewangelii". Chociaż Różaniec nie jest modlitwą liturgiczną, to jednak papieże chwalą go w sposób nadzwyczajny i zatwierdzają różnego rodzaju stowarzyszenia różańcowe. Różaniec odmawiany zazwyczaj prywatnie, często bywa odmawiany i rozmyślany wspólnie zwłaszcza w miejscach pielgrzymkowych. Sporo zgromadzeń zakonnych uważa dalej Różaniec za praktykę wspólnotową, szczególnie skuteczną w nadawaniu rytmu i w uświęcaniu prostego i pokornego życia w służbie Boga i ludzi.

2018-09-28

Powitanie ks.Tadeusza Stasiak

W dniu 8.07.2018 podczas uroczystej Eucharystii Biskup Mieczysław Cisło wprowadził do naszej społeczności nowego Proboszcza - Księdza Tadeusza Stasiaka

2018-07-14

Uroczyste Pożegnanie Proboszcza

W dniu 1.07.2018 podczas uroczystej Eucharystii pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę naszego Proboszcza.

2018-07-08

Adwent 2017

Adwent rozpoczyna się 3 grudnia, czyli pierwszej niedzieli w tym miesiącu. Potrwa, do Bożego Narodzenia. Jest to specjalny czas dla osób religijnych. Przygotowanie do świąt to nie tylko sprzątanie i kupowanie prezentów. Gwiazdka jest wyjątkowa dzięki chrześcijańskim tradycjom. Ponieważ Adwent to uroczyste oczekiwanie na narodziny dzieciątka Jezus, możemy odliczać go przy pomocy specjalnego kalendarza lub świec. Okres ten obejmuje 4 niedziele liturgiczne i kończy się Pasterką. Oznacza czas oczekiwania na ponowne przyjście Zbawiciela

2017-12-03