Droga Krzyżowa - Męka Pańska

Nabożeństwo w każdy piątek godz.17.00

2021-03-06

Gorzkie Żale - nabożeństwo pasyjne

Gorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII w. - po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r. Jego tekst zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Co ciekawe, struktura tego nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej Jutrzni. Składają się z trzech części, rozpoczynają się Zachętą (lub Pobudką - analogia do współczesnego Wezwania) i wzbudzeniem intencji (czytanie). W każdej części znajduje się hymn i dwie pieśni (dziś w Jutrzni są dwa psalmy i pieśń ze Starego Testamentu). Gorzkie Żale dzieli się na Zachętę i trzy części. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się jedną część: Zachęta Część I (I i IV Niedziela Wielkiego Postu) Część II (II i V Niedziela Wielkiego Postu) Część III (III Niedziela Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa)

2021-03-03

Wielki Post 2021

Wielki Post 2021 Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, które upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dla katolików Święta Wielkanocne są symbolem zwycięstwa Jezusa nad grzechem i śmiercią. Święta Wielkanocne poprzedza okres postu. Wielki Post - ile trwa? Wielki Post to czas pokuty, który ma przygotować katolików do najważniejszych dla nich świąt, czyli Wielkanocy. Rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa 40 dni, aż do Wielkiej Soboty. Czas trwania Wielkiego Postu nie jest przypadkowy, bowiem liczba "40" w biblijnej historii ma znaczenie symboliczne. Za każdym razem okres 40 dni lub 40 lat jest czasem pokuty i nawrócenia dla chrześcijan. W przeszłości 40 dni trwał m.in. post Jezusa, potop, który miał oczyścić Ziemię z grzechów oraz pobyt Mojżesza na górze Synaj.

2021-02-21

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i opieki Bożej. Życzy Wasz duszpasterz

2020-12-22

Adwent 2020

W zawiązku z rozpoczynającym się okresem Adwentu, a tym samym zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia od I niedzieli Adwentu (29.11.2020) informujemy, ze opłatki Bożonarodzeniowe są do odbioru w Kościele przed/po każdej mszy.

2020-11-22