Opłatki wigilijne

Jak co roku opłatki wigilijne są roznoszone do Państwa domów przez naszych Radnych z poszczególnych ulic. Nie zawsze uda im się dotrzeć do Państwa (nie ma nikogo w domu, czy też nie ma dzwonka przy bramie ), w takich sytuacjach proszę się nie zniechęcać. Zawsze można pozyskać opłatek bezpośrednio w Kościele, lub proszę dzwonić do swoich radnych. Zadbajmy aby nigdzie nie zabrakło tego symbolu na wigilijnym stole .

2023-12-10

Adwent 2023

Co to jest adwent? To szczególny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia, który obejmuje cztery niedziele przypadające przed 25 grudnia. Adwent dla osób wierzących stanowi czas duchowych przygotowań do Świąt.

2023-12-03

Boże Ciało - 2023

Msze Święte - godz.9.00 11.00 - po mszy procesja do czterech ołtarzy

2023-06-07

Życzenia Świąteczne

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Zdrowych i Błogosławionych Świąt

2023-04-08

Środa Popielcowa 2023-02-22

Wielki Post to czas wyjątkowej zadumy nad męką Zbawiciela, której towarzyszą akty pokutne. W Środę Popielcową i Wielki Piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli ograniczenie liczby posiłków w ciągu dnia do jednego do syta i dwóch lekkich. W całym okresie Wielkiego Postu nie należy brać udziału w zabawach i urządzać ich, czyli z tańcami i głośną muzyką. Z tego powodu w tym okresie rzadziej udziela się ślubów, ponieważ młoda para musiałaby zrezygnować z wystawnego wesela. Zakaz zabaw wynika z przykazań kościelnych ustalonych przez Episkopat Polski i obowiązuje na terenie naszego kraju. Jeżeli przebywamy za granicą np. na wycieczce, obowiązują nas przykazania ustalone przez kościół miejscowy"

2023-02-12